چگونه زبان انگلیسی را دو ماهه یاد بگیریم؟

چگونه زبان انگلیسی را دوماهه یاد بگیریم؟

چگونه انگلیسی را خیلی سریع یاد بگیریم؟

با عرض سلام خدمت دوستان محترم!

برای خیلی از دوستانی که انگلیسی نمی دانند یا بسیار کم می دانند، مهم است که خیلی سریع یاد بگیرند مثلا می خوان برن خارج از کشور یا برای مصاحبه و از ایجور چیزا.

البته اینم کار خوبی نیست که دو ماه قبل مصاحبه یا آزمون بخوای بری دنبال زبان  😉  خیلی ها براشون سوال پیش میاد که آیا اصلا ممکنه تو دو ماه زبان یاد بگیریم؟ بله ممکنه!!  راه حل های وجود داره که در این مقاله به آن اشاره میکنیم که اگر به آنها در عرض دو ماه پایبند باشید، می توانید انگلیسی را مثل فوت کردن چایی یاد بگیرید حتی از خود انگلیسی زبون ها هم بهتر حرف بزنی. (البته یک چیز بگم که نیاز به پشتکار و تلاش زیاد دارد)

مسلما یادگیری زبان یک کار تدریجی است و به تدریج و مداوم یاد میگیرید، پس چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟ چگونه می توان فوق العاده سریع خود را بهبود بخشید؟ پس برای چه ما این نوع یادگیری را پیشنهاد می دهیم؟

١. وسواس داشتن

وسواس داشتن

اولین و مهمترین چیزی که برای رسیدن به این هدف نیاز دارید، اشتیاق باور نکردنی است. شما باید قدرت عاطفی بالا برای یادگیری فوق العاده سریع داشته باشید. چرا؟ از آنجا که شما باید انگلیسی را به مدت ۸-۱۴ ساعت در روز مطالعه کنید … و هر ساعت باید علاقه مند و پر انرژی باشید.

برای بهبود آن باید به سرعت احساس شور و اشتیاق ایجاد کنید. شما باید با زبان انگلیسی یک رو در دوجسم باشید می فهمید؟؟!!حالا بی خیال، تحقیقات نشان داده است که شور و اشتیاق در یادگیری ٨٠ درصد و روش یادگیری ٢٠ درصد به یادگیری کمک می کند.(از فردا روش درسی رو ولش کن بچسب به انگیزه 💡 )

برای ایجاد اشتیاق، شما نیاز به انگیزه های بسیار قانع کننده ای دارید. فقط برای نمره ی خوبی در آزمون گرفتن، انگیزه ای خوبی نیست. یا مثلا در یک جا مشغول به کار شدن. برای انجام این کار، به دلایل بسیار زیادی نیاز دارید. تصور کنید که میتوانید در تمام عمرتان فقط با دو سه ماه تلاش انگلیسی بلد باشید، ١٠ سال بعد یا ٢٠ سال بعد که صاحب نوه نتیجه هستین می تونین بهشون پز بدین یا بهشون یاد بدین خب به هر حال تا آخر عمرت بلدی.

اگر شما عاشق پول هستید (البته کیه که دوس نداشته باشه :mrgreen: )، این می تواند انگیزه ای برای شما باشد که  با زبان انگلیسی به راحتی پولدار شوید( ماشین جدید، خونه جدید خلاصه زندگی رویاییه واس شما)

اگر عشق به شما انگیزه می دهد، تصور کنید که چگونه انگلیسی به شما کمک خواهد کرد تا مردم باور نکردنی از کشورهای دیگر را ببینید و ارتباط برقرار کنید. تصور کنید که چقدر زنای خوشگل دارن!! آخ ببخشید مردم خوشتیپی دارن!! آخه اول آقایون رو یادم رفت جز خوش تیپ ها قرار بدم، خلاصه ببخشید.

شما همچنین می توانید چیزهای وحشتناکی که اگر زبان انگلیسی بلد نباشید رخ دهد، را تصور کنید. تصور کنید که شغلتان را از دست می دهید و یا در کشوری هستید و نمی توانید با مردم ارتباط برقرار کنید.تصور کنید که در آن لحظه چقدر ناامید می شوید و تصور کنید…

دلایل خود را بزرگتر کنید! دلایل بزرگتر = اشتیاق بیشتر = موفقیت بزرگتر

احساسات کلید است. احساسات خود را قوی تر کنید! به زبان انگلیسی وسواس داشته باشید!

٢. فقط صحبت کنید

فقط صحبت کنید

کلید دوم یادگیری فوق العاده سریع و باور نکردنی، تمرکز بر صحبت کردن است. وقت خود را صرف مطالعه دستور زبان یا واژگان نکنید. بلکه فقط سعی کنید که حرف بزنید ( جمله ساختن هم نوعی صحبت کردن محسوب میشه وقتی شما با هر کلمه ای که می شنوید، جمله بسازید باعث می شود آن کلمه از خاطرتان نرود و همچنین به مرور روان تر از قبل صحبت کنید)

شما باید تمام وقت خود را صرف گوش دادن یا خواندن کنید. این سریعترین و کارآمدترین روش برای روان صحبت کردن است (خواندن متن نه کلمه و گوش دادن هم بشنین چند تا فیلم خوب جدا کن و لذتشو ببر! نوش جونت والا!)

آی پاد و موبایل خود را در همه جا حمل کنید. در این صورت در همه جا کتاب خود را به همراه دارید.

به طور خاص، شما باید بیشتر به خواندن داستان های کوتاه (پیشنهاد من کتاب step to understanding به همراه فایل صوتیش هست)، و مشاهده فیلم ( که پیشنهاد من ویدئو های کتاب top notch هست) . این دو به شما کمک می کند تا مثل خود انگلیسی زبان، بتوانید انگلیسی صحبت کنید.

و همچنین اگر به مطالعه کتاب علاقه دارید، می توانید رمان های حال را مطالعه کنید (رمان معمولا از کلمات کاربردی روزانه و محاوره ای استفاده می شود و فهمیدن آن بسیار آسان است)

٣. برای رسیدن به هدف خود پافشاری کنید

برای روان صحبت کردن در عرض ٢-٣ ماه باید پشکار زیادی داشته باشید. به عبارت دیگر، شما باید ۸-۱۴ ساعت در روز گوش دهید و بخوانید. شما باید به طور دائمی در این مدت به انگلیسی توجه داشته باشید و برای آن تلاش کنید (حتی وقتی خوابی)

البته من پیشنهاد می کنم که این دو عمل به صورت جدا انجام دهید (مثلا یک روز خواندن و یک روز فیلم نگاه کردن و یا ساعتی)

یک نکته ای که وجود دارد این است که اگر می خواهید بیشتر بر روی حرف زدن تمرکز کنید، بیشتر بر روی listening کار کنید، این کار هم قدرت حرف زدن و هم شنیدن منظور طرف خود را افزایش می دهد.

این روش، ساده ترین اما کارآمد ترین روش یادگیری زبان انگیسی چه برای بلند و چه برای کوتاه مدت می باشد.

البته برای کسانی که می خواهند در بلند مدت یاد بگیرند، تمرین کردن ٢ ساعت روز هم کفایت می کند، اما اگر برای کوتاه مدت می خواهید یاد بگیرید باید ساعات مطالعه خود را به طور میانگین ٥ برابر کنید و طبق برنامه بالا عمل کنید.

و کلام آخر اینکه اگر می خواهی در کارت موفق شوی از همین الان شروع کن.

مقاله تمام شد امیدوارم خوشتان آمده باشد.

لطفا نظرات خود را درباره یادگیری سریع زبان با ما به اشتراگ بگذارید.

چگونه زبان انگلیسی را دو ماهه یاد بگیریم؟
rating: 4.4 - 11 votes

درباره نویسنده: حامد احمدپور

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *